مدیریت تلفیقی مبارزه با آفات

مدیریت تلفیقی آفات (IPM ) بر 3 اصل استوار است:

بازرسی

ارزیابی

اجرا و نظارت

مشکل وجود آفات در محیط های زندگی، کسب و کار و محیط های صنعتی بر انسان ها تاثیر گذاشته و سلامتی آن ها را به طور جدی تهدید می کند و از طرفی اعتبار شرکت ها و کسب و کار آن ها را به خطر می اندازد.

هدف ما این است که با ایجاد آرامش ذهنی برای شما و حفاظت از محل زندگی و محل کار شما طی یک فرآیند و پروسه تاثیرگذار به محیطی امن، سالم و عاری از هر گونه آلودگی دست پیدا کنیم.

شرکت کیمیای سبز شرق با به کارگیری رویکرد مدیریت تلفیقی آفات (IPM) به شما این امکان را می دهد تا از سمپاشی مکرر خودداری کرده و با به کارگیری روش های پیشگیری آفات از ورود آن ها به محل مورد نظر پیشگیری نماییم.

تعریف سازمان خواربار کشاورزی سازمان ملل متحده FAO  از مدیریت تلفیقی آفات این است که مدیریت تلفیقی آفات عبارت است از:

بررسی کلیدی فنون موجود برای مهار آفات و تلفیق اقدامات مناسب به منظور جلوگیری از رشد جمعیت آفات و نگه داشتن میزان مصرف سموم شیمیایی در حدی که توجیه اقتصادی داشته باشد و خطرات آن بر سلامتی انسان و محیط زیست به کمترین حد برسد و یا کاهش یابد.

فعالیت شرکت کیمیای سبز شرق در این عرصه شامل سه مرحله ی ارزیابی، بازرسی و اجرا و نظارت می باشد.

پس از بازرسی محل توسط کارشناسان ماهر شرکت ما و ارزیابی محل راه حل های مناسب جهت سمپاشی به شما ارائه داده خواهد شد و سپس با نظارت بر سمپاشی تا نابودی کامل آفات و دفع آن ها از محیط، شما را همراهی خواهیم کرد.

✅ بازرسی و ارزیابی کامل محل آلوده

کارشناسان شرکت کیمیای سبز شرق پس از بازرسی  و ارزیابی محل مورد نظر (رستوران، مغازه، کارخانجات مواد غذایی، بیمارستان ها، کافه، ادارات، آزمایشگاه ها، کترینگ ها و کلیه محل های صنعتی و….) و شناسایی آلودگی ایجاد شده توسط آفات، پیشنهاداتی به شما ارائه می دهند که اولاً به کسب و کار شما لطمه ای وارد نشود و ثانیا با ارائه روش های بهسازی محیط با توجه به ساختار محل مورد نظر شما جهت جذب حشرات و نابودی آن ها به شما کمک می نمایند و از طرفی چگونگی بستن مسیر های ورودی و خروجی جهت بهسازی محیط را نیز به شما آموزش می دهند تا از ورود آن ها خودداری نماییم. کارشناسان ما با حذف شرایط مناسب رشد آفات شامل بررسی نوع ساختمان، شرایط جغرافیایی و آب و هوایی، خاک مورد نظر و سایر شرایط مناسب برای فعالیت آفات را در نظر گرفته این شرایط را تا حد امکان از محیط از بین برده تا محل مساعدی برای رشد شان نباشد و با تعیین سمپاشی های دوره ای آلودگی ایجاد شده را از محل برطرف می نمایند.

✅  ارائه و اجرای روش های درمانی مناسب با توجه به نیاز مشتری

استفاده از رویکرد تلفیقی آفات همیشه مؤثر نمی باشد و بر اساس یافته های کارشناسان حین بازدید از محل، روش ها و برنامه هایی دقیق جهت حفاظت از محیط  و مبارزه با آفات بر حسب نیاز خاص شما ارائه داده می شود. شرکت کیمیای سبز شرق با تکیه بر تکنیک ها و روش های پیشگیری مانند استفاده از اصول بهسازی محیط، حذف شرایط مناسب رشد حشرات، روش هایی غیرشیمیایی و بهداشتی به جلوگیری از ورود آفات تأکید داشته تا محیطی عاری از آلودگی را در محل کسب و کار خود فراهم نماییم. تمام اقدامات لازم جهت حفظ بهداشت و نظافت، بستن راه های ورودی و خروجی آفات و … کمک می کند تا قبل از ایجاد آلودگی وسیع و هجوم بیشتر آفات و ایجاد مشکلات جدی به حفاظت از محیط کارمان کمک نماییم.

✅  نظارت بر سمپاشی و محافظت مداوم و پی در پی

پیگیری و نظارت دو عامل مؤثر ضروری جهت موفقیت در کسب و کار می باشد. این دو مورد در مورد بحث کنترل آفات نیز از ضروری ترین نکات به شمار می آید . متخصصان دفع آفات در تمامی سال با پیگیری و نظارت محیط های صنعتی و تجاری از عاری بودن محیط از آلودگی اطمینان حاصل می نمایند. کارشناسان با بررسی های منظم، تمامی نشانه های آلودگی آفات در محیط را بررسی کرده و در صورت مشاهده هر گونه تغییرات در محیط سریعاً روش های مناسب جهت رفع آلودگی را اجرا نموده و آفات را در مراحل ابتدایی کنترل می نمایند. سپس توصیه های لازم جهت کنترل آفات را به شما آموزش می دهند زیرا کنترل آفات فقط مبتی بر علم و دانش نبوده بلکه نیازمند پیگیری و نظارت روزانه توسط شما می باشد.