سمپاشی انبارهای دارویی، موادغذایی و…

از آنجایی که میدانید انبار ها به عنوان یکی از مراکز حفظ و نگهداری وسایل، تجهیزات، موادغذایی و به خصوص اقلام بهداشتی و دارویی یکی از اماکنی هستند که از دیدگاه بهداشتی بسیار حایز اهمیت بوده و فراهم نمودن شرایط مناسب بهداشتی برای آن ها با توجه به وضعیت آب و هوایی، اقلیمی و محیطی هر منطقه، شرایط و موقعیت مکانی انبار، نوع اقلام و نوع انبار ضروری است و باید مورد توجه مسئولین بهداشت مرتبط با آن صنف قرار گیرد.

و میدانید که تمامی مشاغل و صنوف بازرسی از بهداشت محیط خواهند داشت تا انبارها بدون آفت(حشرات موذی) و در وضعیت بهداشت محیطی مناسب قرار داشته باشند.

جالب اینجاست که مناسب نگه داشتن شرایط انبارها، اول از همه برای صاحبان انبارها حایز اهمیت است چون اگر انبارها به طور منظم سمپاشی نشوند و شرایط بهداشتی انبارها دقیق رعایت نشود آفتها(حشرات موذی) میتوانند سرمایه صاحبان صنوف را به خطر بیاندازد.

پس نتیجه میگیریم که سمپاشی انبارها و بهداشتی نگه داشتن شرایط آنها بسیار حایز اهمیت است.

هدف اصلی از داشتن انبار، حفظ و نگهداری کالا های اساسی مورد نیاز در شرایطی مناسب و برای مدت زمان مشخصی است تا در زمان های مورد نظر اقلام مورد نیاز موجود و همچنین در دسترس باشد که صاحبان مشاغل بتوانند سریع، بموقع و سالم اجناس را در اختیار مصرف کننده نیازمند قرار دهند.

نقش انبار ها در ذخیره سازی مواد غذایی، دارو و… برای استفاده در حوادث غیر مترقبه بسیار مهم و حائز اهمیت است.

عواملی که میتواند انبارها را آسیب پذیر کند:

نشتی آب و فاضلاب، وجود زباله، حشرات و جوندگان، نبودن تهویه مناسب، سمپاشی نامنظم، شرایط آب و هوایی نامناسب و…. که هر کدام از این عوامل ممکن است تحت شرایطی منجر به خرابی و یا فساد کالا های موجود در انبار ها شود و یا منجر به کاهش کیفیت آن ها و ایجاد ضایعات و همچنین خسارات مالی شود و گاهاً دیده شده که رعایت نکردن ایمنی و بهداشت محیط در انبارها منجر به تلفات جانی نیز شده است.

شرکت کیمیای سبز شرق با ارائه بهترین راهکارها در زمینه ایمنی انبارها و همچنین سمپاشی بهینه انبارها در خدمت شما سروران است.

رعایت نکردن ایمنی و بهداشت محیط انبارها باعث می شود مدت زمان و عمرمفید نگهداری از یک کالا کاهش یابد.

جهت مشاوره سمپاشی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

شماره تماس مستقیم کارشناس سمپاشی

09128844997