مورچه ها از راسته نازکبالان هستند که در میانه‌های دوره کرتاسه یعنی حدود ۱۱۰ تا ۱۳۰ میلیون سال پیش تکامل یافته است. امروزه بیش از ۱۲۰۰۰ گونه مورچه طبقه بندی شده‌اند و تخمین زده می‌شوند که شاید این تعداد تا ۱۴۰۰۰ گونه نیز برسد. مورچه‌ها به راحتی از شاخک‏های آرنج دارشان و ساختار گره مانندشان و کمر باریکشان قابل شناسایی هستند.

مورچه ها در آب و هوای گرم سروکله شان پیدا می شود، در خانه هر گوشه و کناری را که نگاه کنید، مورچه ها در آنجا دیده خواهند شد. آنها رد بوی مواد غذایی را پیدا کرده و دنبال می کنند. هرجا که یک مورچه باشد حتما یک مورچه دیگر هم خواهید دید.

پیشگیری از وجود مورچه ها

بهترین راه رهایی که میتوان از تکثیر مورچه ها در خانه پیشگیری کرد:

پوشاندن تمام حفره ها و ترک های موجود در دیوار و کف

جارو کردن مداوم کف و زیر وسایل

تمیز کردن قسمت غذاخوری حیوانات

پوشاندن خوراکی های موجود در بیرون از یخچال

√جلوگیری از ریختن خورده شیرینیجات روی کف و سطوح

خالی کردن مرتب سطل زباله و همچنین شستشو بعد از خالی کردن

کارشناسان شرکت کیمیای سبز شرق با تعیین گونه مورچه ها محل احتمالی زندگی آن ها را به طور تخصصی تشخیص داده که این امر در ریشه کنی مورچه ها نقشی اساسی ایفا می کند.

ما از سم مورچه که به صورت ترکیبی و فوق تخصصی تهیه شده استفاده خواهیم کرد، سمپاشی مورچه و ریشه کنی آن ها را از ما بخواهید.

مورچه ها حشراتی اجتماعی هستند که گونه های مختلف آن ها در محوطه داخل و خارج از محل سکونت انسان به دلیل طیف تغذیه ای وسیعی که دارند مستقر می شوند و پس از پیدا کردن پناهگاه مناسب به دنبال آب و غذا می روند.

مورچه ها بیشتر جذب مواد شیرین، پروتئین و مواد روغنی می شوند. مورچه ها پس از پیدا نمودن منابع غذایی، ماده ای به نام فورمون ترشح می کنندکه سایر مورچه ها از این طریق مسیر دسترسی به مواد غذایی را ردیابی می کنند.

مورچه‌ها نسبت به چشم انسان تعداد بیشتری عدسی دارند. شاخک‌ها عضو مخصوص برای بویایی، لامسه، چشایی و شنوایی است و از این طریق غذا را ردیابی و دنبال می کنند.

جهت مشاوره سمپاشی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

شماره مستقیم کارشناس سمپاشی

09128844997