ملخ ها یکی از بزرگترین آفات باغبانی به شمار می آید و ملخ ها گونه های بسیار متنوعی دارند.

زمانی که ملخ ها به صورت یکپارچه به منطقه ای حمله می کنند تنها روش کنترل آن ها معمولاً از طریق استفاده از سموم و یا طعمه ها صورت می گیرد.

ملخ ها یکی از مخرب ترین آفات برای زمین های زراعی به شمار می آیند و از این جهت کنترل آن ها بسیار دشوار است.

ملخ ها به صورت گروهی حمله ور می شوند و جمعیت آن ها هر ساله افزایش می یابد.

ملخ ها آثار مخرب بسیار بالایی در طول دوره شیوع خود در محیط به جا گذاشته و همچنین استرس زیادی رو برای صاحبان مزارع به همراه دارد. فعالیت ملخ ها بیشتر قبل از شروع فصل گرما شروع شده و تا شروع فصل سرما ادامه خواهد داشت.

حمله ملخ ها از جایی وحشتناک می شود که رفتار آنها به حالت طغیانی میشود و علت این امر بالا رفتن شدت بارندگی سالیانه بعد از سیکل خشکسالی است، که بالا رفتن سروتونین در مغز ملخ‌ها باعث تحریک تولید مثل  آنها می‌شود.

این جمعیت برای پیداکردن غذا دست به مهاجرت های دسته‌ جمعی می‌زنند که با حمله به مزارع خسارات زیادی وارد می‌کنند به طوری که تمامی زحمات یکسال باغبان را نابود خواهد کرد.

متاسفانه زمان و دلیل حمله ملخ ها هنوز به طور دقیق مشخص نیست

تغذیه ملخ ها

ملخ ها عاشق محصولاتی مانند کاهو، هویج، لوبیا، ذرت، پیاز و … هستند ولی سبزیجاتی مانندکدو، نخود فرنگی و گوجه را نیز دوست دارند.

ملخ ها کمتر از برگ های درختان و درخچه ها تغذیه می کنند ولی با افزایش جمعیت آنها، آسیب های شدیدی را به درختان وارد میکنند و متاسفانه درختچه هایی که جهت حفاظت از زمین های زراعتی گنجانده شده را نیز نابود خواهند کرد.

شرکت کیمیای سبز شرق بنیانگذار سمپاشی مزارع کشاورزی می باشد، ما میتوانیم تمامی مشکلات باغداران و صاحبان مزارع را در زمینه دفع آفات در کمترین زمان ممکن حل کنیم.

جهت مشاوره سمپاشی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

شماره مستقیم کارشناس سمپاشی

09128844997